Jachtařský závod

PUMPS ADRIATIC CHALLENGE 2018

Termín / 

2. - 7. 6. 2018

Lokalita / 

Chorvatsko

 

Loď / 

Elan 350

 

Rok / 

2018

První ročník mimořádného jachtařského závodu je úspěšně za námi. Charakter celé akce se projevil již v nedělní tréninkové rozjížďce, ještě před slavnostním zahájením samotného závodu. Vyrovnané výkony na vodě doprovázela velice pohodová atmosféra a všudypřítomné úsměvy na tvářích závodníků. 


Na vodě si posádky dokázaly užit každou volnou chvíli, i když se příprava na rozjížďky u jednotlivých lodí mírně lišila. Někteří vyjížděli trénovat již dlouho před startem, jiní naopak dávali přednost osvěžení v hezké zátoce, se sklenkou vína v ruce. Na startu se však vždy sešlo osm vyrovnaných posádek s ambicemi na skvělý výsledek.
O vítězi závodu nebylo jasno až do poslední chvíle. Rozhodovalo se v poslední navigační rozjížďce, pár námořních mil před cílem a na prvních třech příčkách se dokonce umístily posádky se shodným počtem bodů. 


Mimo závodní pole se posádky setkaly například na společné večeři, které předcházelo úvodní slovo všech tvůrců regaty. Jeden z večerů patřil řízené degustaci, kde se všichni účastníci potkali u sklenice dobrého moravského vína za doprovodu živé hudby. Vynikající atmosféra panovala také při oslavě narozenin jednoho ze zakladatelů akce, která byla opět doprovázena ochutnávkou vín. A nemohlo samozřejmě chybět závěrečné vyhlášení, předání pohárů vítězům a také výtěžku pro charitativní organizaci SOS dětské vesničky.

více informací naleznete zde:

www.pa-challenge.cz